מדיניות ההסברה הישראלית באינטרנט

תורת המשחקים נותנת את אותותיה פעם נוספת באיזורנו כאשר ארגון ה-IHH אותו "ארגון לשחרור עזה" מתכנן לשלוח משטים נוספים של ספינות סיוע לעזה, אין כל רע בכך, אולם השאלה הנשאלת היא איזה סיוע?

הספינות המתוכננות לצאת לשייט ממספר נמלים באירופה לרבות, טורקיה, יוון וקפריסין אמורות לצאת בחודש הבא ושוב תהיה לנו סצנה בינלאומית כאשר נעצור אותן בדרכן.

השאלה המרכזית כאן היא: מדוע ממשלת ישראל לא מצהירה מעל במות התקשורת בולם כי אותן אניות תעצרנה בכל אמצעי אפשרי? מדוע לא מודגשת הנחישות של מדינת ישראל שלא לאפשר לספינות שכאלה להגיע לנמלי עזה ללא בדיקה בטחונית?

הרי  במצב שכזה לא תהיה לאותן אניות הרבה ברירה, אם מדינת ישראל כבר מהיום תצהיר הצהר וחזור כי לאחר בדיקה בטחונית ובמידה ולא ימצא נשק על סיפון האניות, תוכלנה האוניות להמשיך בדרכן לעזה?

מדוע מחכה ממשלת ישראל לבוא האניות ורק אז כאשר התקשורת כבר תגעש ותרעש – נספר את הסיפור שלנו ולמה עצרנו אותן ומי ירה ראשון וכמה נשק היה שם, אז, זה כבר לא יעניין איש, כולם יתמקדו ב"נוסעים המסכנים שנפגעו".

מדיניות ההסברה של מדינת ישראל בחו"ל תמיד לקתה בחסר, ואם להודות על האמת, זה הצד החזק ביותר של אלו העומדים מולנו. אלפי אתרי אינטרנט זורעים שנאה אל העם היהודי, אתרים המספרים שקרים סרטים ערוכים המתארים את צה"ל כגרוע יותר מן הרייך השלישי. מדוע מדינת ישראל לא מספקת את הכלים לאלו בחו"ל שאינם מבינים ממש מה הולך כאן וניזונים מאתרי אינטרנט או סרטים כאלה או אחרים באינטרנט?

הרי באין מענה הולם מן הצד הישראלי, כל מה שנותר לאוייבינו הוא לשכנע את הקוראים והגולשים לקרוא ותו לא.

אני קורא למדינת ישראל להרים את הכפפה שנזרקה כבר די מזמן ולהתחיל להשתמש בטכנולוגיה לקידום מדיניות החוץ של המדינה, אחרי הכל, כל מה שיש לנו כאן הוא טכנולוגיה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

70 − 63 =