מי מפחד מהאקרים

מדי פעם אנו מקבלים "תזכורת" כמו הכתבה שפורסמה באתר וואלה: “האקרים חשפו ברשת פרטי כרטיסי אשראי של ישראלים".

אלפי אתרים בעולם וגם בישראל, פועלים בניגוד לתקני חברות האשראי ומקבלים פרטי כרטיס אשראי מבלי שהמערכת ערוכה להגן עליהם, ישנן חנויות אינטרנט השולחות את פרטי כרטיס האשראי של הלקוח בדוא"ל לבעל החנות שם הוא מחייב את הלקוח ב"חיוב טלפוני" או מערכות השומרות את פרטי כרטיס האשראי במאגר המידע של האתר עצמו מבלי שזה יהיה מוגן דיו בפני שליפת המידע הרגיש הזה ושימוש בו על ידי האקרים.

חשוב להבין כי חנות אינרטנט אינה אתר אינטרנט פשוט, ישנם תקנים ועל בעל האתר לעמוד בתקנים אלו, אם יפרץ האתר שלכם ויגנבו משם פרטי אשראי אתם חשופים לתביעה מצד חברות האשראי והלקוחות .

לא פחות חשוב הוא שאתר שממנו נגנבו פרטי אשראי יהפוך מיד בעיני הגולשים ל"מוקצה" – אתר שאסור לבצע בו רכישות ולא משנה כמה בטוח יעשה האתר בעתיד.

לגולשי האינטרנט זיכרון ארך, הם אינם פועלים כמו קונים העוברים ברחוב ומגוון האפשרויות העומד בפניהם גדול בהרבה מזה של לקוח הפוסע בין החנויות בקניון זה או אחר.

אז בפעם הבאה שאתה רוכשים באינטרנט, ודאו כי האתר בו אתם מבצעים רכישה מוגן כראוי ועומד בתקני חברות האשראי – אחרת אתם עלולים לגלות שהכרטיס שלכם היה בשימוש בהוואי עןד לפני שאתם הייתם שם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

79 − = 75