ילדי עידן המחשב

כולם כבר מכירים את התופעה שעד לא מזמן הורים, מורים ושאר ירקות, ניסו להילחם בה ללא ליאות והתופעה, איך לא, ניצחה בסופו של דבר.

הילדים שלנו, שלא כמונו, חוזרים מבית הספר ישירות אל המסך הדיגיטלי המציג לעיניהם מליוני דפים המכילים תכנים בכל תחום שרק ניתן להעלות על הדעת (וגם כאלה שלא היינו רוצים להעלות על הדעת) ושם הם יושבים להם, נרקבים אל מול אותו חשמליים בלי הקלאס, סוגי התופסת השונים, מחבואים, הולדם ועוד משחקים שאם הילדים של היום יראו מישהו משחק בהם – יחשבו שהוא משוגע או משהו בסגנון, הרי מי בדעתו הבריאה יחשוב לקפץ על רגל אחת תוך שהוא מנסה לבעוט בחתיכת אבן או בלוק ולהעביר אותה ממשבצק מצויירת באלתור רב כשרון על הכביש השכונתי? יותר קל לבעוט עם מסי בג'ויסטיק בפיפ"א 2012 או פרו אבולושן פוטבול!

מי יחשוב לרוץ אחרי החברים רק כדי לגלות שאם החבר אמר ירוק ונגע בעץ – מספק לו הדבר הגנה בפני התופס (תופסת צבעים)?

שלא לדבר עם משחקים כמו סבתא סורגת, גומי, חמש אבנים, גוגואים, גולות (שלל משחקים זכורים לטובה) ועוד המון המון משחקים שכנראה, יעלמו להם בתוך מספר שנים לא רב כאשר הדור שלנו כבר שכח אותם והדור החדש אם האייפון ביד – ממש לא רוצה ללמוד אותם.

צר לי על ההורים בעידן של היום ועוד יותר על הילדים.

ההורים שנלחמים ללא הרף להוציא את הילדים לשחק בשכונה או החצר, והילדים, אותם אלה שרגילים שהכל קורה בהינף אצבע על מסך מגע לא יודעים אפילו חישובים פשוטים בלוח הכפל.

אז נכון שמחשבונים הם נחלת הכלל כיום ואינם יקרים – שלא לדבר על כך שבכל טלפון סלולרי (לכל ילד יש לפחות אחד) ישנו מחשבון מדעי מתקדם ומסובך שברב הפונקציות שלו – איש מאיתנו לא ממש משתמש, אבל מישהו יצטרך בעתיד לבנות מחשבונים! מישהו יצטרך לדעת את לוח הכפל! ואיך מחשבים שטח משולש! , מרובע, מלבן וכיוב'.

למזלנו, עם התקדמות הטכנולוגיה מגיעות יוזמות ברוכות כמו אתרי לימודים כאלה ואחרים המנסים , כנראה, לשמר את הידע "העתיק".


ולראיה הנה לכם אתר ללימוד מתמטיקה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

71 − = 61