קוריקולום וויטה

המקור המייצר את כל הטעויות המובאות כאן הוא מקורו של הינשוף.
קורות חיים
הגדרה ינשופית (מילון “אבן ינשופן”) – היכולת לקחת כקלט מספר תכונות, לדוש בהם יומם וליל, לרקום בהם עור וגידים לידי מעשיית פתאים גדולה המתארת בצורה טהורה הכל לתוך פלט של דף אחד, תמציתי וממולח, ולהשיג צרור של אכסיומות, שלא ניתן לערער עליהם בכלים אנושיים או טכנולוגים, כדי להוכיח את אמיתות הבדייה.
הגדרה לטינית : סי וי CV – אותו דבר כמו למעלה רק כתוב באנגלית ומרשים יותר.

מבוא
בכל אחד משלבי חייו של עבד ההייטק, אם בתחילת דרכו , לפני קבלתו לארגון (ראה מאמר בעתיד) בזמן עבודתו (ראה כל המאמרים עד היום) ומיד לאחר בעיטתו החוצה (ראה מאמר יום הדין) נתקל העובד במושג קורות חיים.
ניתן היה לטעות (ולתהות – הטעות במקור) כי המושג מתאר את הפעולה שמבצעות נשות כוח האדם (ראה מאמר פונקציות בהייטק) היינו ” קוראות חיים, כלומר קוראות מסרים המתארים מה עבר על העובד על שנקלה דרכו להייטק. אולם , המושג המקורי הוא כנראה “קורעות חיים” היינו לוקחות אנשים חיים, ומתמצתות אותן לידי גבב של הבלים.

קורות חיים – היסטוריה
משחר האנושות שאל האדם הפשוט את עצמו שאלות קיומיות רבות , וביניהן השאלה הגדולה מכולן : “מי אני”.
לאחר שנים רבות בהם קמו וישבו פילוסופים רבים, וניסו לגבש דעה מוצקה בעניין, נמצאה התשובה לשאלה המחארת (הטעות במקור) ונוסחה לתוך מסמך קצר ומרתק.
הסיבה לכוחו המאגי של המסמך היא כי הוא מצייר את המציאות בדרך ההירואית, האוטופית, המחושלת והאידילית ביותר, כך שכל קשר בינו לבין המציאות היום יומית היא, המילה חיים שמופיעה בכותרתו.
מידת ההשקעה שדרושה לאדם מן הישוב לנסח מסמך כזה היא עצומה ולעתים נדרשים לחלק מעבדי ההייטק חיים שלמים כדי להגיע לנוסחה המנצחת , שתכניס אותם בשערי הארגונים הטובעניים (תובעניים – טעות במקור)+

קורות חיים – היום
בדומה לוירוס האבולה באפריקה, המתפרץ ממקור יחיד ומופץ ברחבי יבשת שלמה במהירות גבוהה, קורות חיים היום נוצרים כהרף עין, עוברים פרמוטציות רבות ומופצים לכל עבר והורסים כל העובר בדרכם.
במחלקות המתמתיקה המוצלחות ביותר בעולם יושבים טובי האלגורתמיקאים ומנסים מידי פעם לפעם לעסוק באחת משאלות הלוגיקה הקשות בעולם, וביניהן היכולת למצוא את השורש , קטן ככל שיהיה , המקשר בין המציאות כפי שאנו מכירים אותה, לבין העלילות המתוארות בדף קורות חיים שגרתי.

טיפים לכתיבת קורות חיים – תרגומון

  • הביטוי “שירות צבאי: אפסנאי בקריה חיל אויר יומר ל “תא”ל במיל , אחראי לוגיסטיקה ניהולית ביחידה מסווגת”
  • הביטוי “קורס טכנאי מחשבים במכללה על שם הנדבן החלקלק לאונרד ששילמתי בשבילו מלא רק בשביל התעודה” יומר ל “מהנדס מערכות בעל הסמכות רלוונטיות לתחום”
  • הביטוי “עבדתי כפקיד קבלה במלון” יומר ל “מהנדס לקוחות בחברה המייצרת מוצר שתומך בלקוח 24 שעות ביממה תוך מתן הרשאות אפליקטיביות בכל הרבדים”
  • הביטוי ” כולה הייתי שומר בבזק 20 שעות ביום” יומר ל “מהנדס אבטחה בחברת תקשורת מצליחה, בעל יכולות עמידה בתנאי לחץ לאורך זמן”
  • הביטוי “בעל תעודת בגרות חלקית” יומר ל “בעל השכלה פורמאלית ולא פורמאלית בתחום הרלוונטי תוך שימת דגש מחקרי אמפירי בהיבטים נוירו-טכנולוגיים”
  • הביטוי “אף אחד לא ימליץ עלי בחיים” יומר ל “המלצות תימסר על פי דרישה (או במילים אחרות , “תנו לי זמן להתארגן על חברים חדשים)
  • הביטוי “לאל ניסיון בכלום” יומר ל “בעל ניסיון לא פורמאלי בתחום”
  • הביטוי “תכונות – רודף בצע, הפכפך ובעל צרעת” יומר ל “אחראי , הירואי וצדיק בתחומו”
  • הביטוי ” בעבר מנקה בית שימוש של אנשים חולים באגף בידוד של נגועים במחלות זיהומיות קשות” יומר ל”מהנדס סניטריה וניקיון, בעל יכולת הישרדות בתנאים יוצאי דופן ובעל שאיפות ניהוליות”
  • הביטוי “גננת בכפר כנא” יומר ל “מהנדסת ילדים, בעל יכולת דיבוב וייבוב, דוברת שפות מסווגות”

רוצים להגיב לינשוף? הכנסו לפורום

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 + 8 =