כח הנקודה

עוד מאז ימי ההומואספנניאס , כבר ידעו אבות אבותינו שהעבודה אינה משתלמת אלא אם כן יש לה תעוד. המצגות הראשונות שהמדע יודע עליהם נמצאות על גבי קירות ומתארות באופן תמציתי, עמום עד כמה שניתן, עם המון פרטים טכניים לא נחוצים ומשעממים ואפקטים גרפים , כל מיני דברים שאבותינו עשו והם רוצים שידעו שעשו אותם. בדומה להיום, אין שום הוכחה כי אכן העבודה נעשתה אבל הם מקבלים קרדיט בגלל המצגת.

מהי מצגת

להלן כמה עובדות :
-מנהלים קובעים מהי העבודה שיש לעשות (ראה מאמר בעתיד בנושא: “מאיפה הם מביאים את הרעיונות ההזויים האלה”)
-מנהלים לא בקיאים בתהליך העבודה (ראה מאמר בעתיד בנושא ” איך הם משיגים תארים פיקטיבים בהנחה לקבוצות”) ובוחנים תוצאות (ראה מאמר בנושא “דרוש בוס”)
-עובדים מקבלים שכר בעקיפין בהסכמת המנהלים.
– למנהלים אין זמן (ראה מאמר בנושא “טיסות לחול”)

מסקנה\ טענה : מנהלים חובבים מצגות , מכשירי ציטוט נתמכים אנרגיה סולרית ומבצעים לחופשות סקי בדרא”פ (כולם נגזרות מהעובדות למעלה)

שימושי המצגת העיקריים

לקחת עובד הייטק שמקבל משכורת ולהציג בפני כולם למה הוא מקבל משכורת תוך כדי סיכון משרתו, ועימות מילולי עם לפחות אחד מהאנשים בקהל.

דברים שקורים תמיד

-מצגת תמיד תעבוד על המחשב של מי שיצר אותה ותמיד לא תעבוד במחשב שמציגים אותה.
-מצגת תמיד תראה מעולה במחשב של מי שיצר אותה ומאוד מאוד גרוע במחשב שהיא מוצגת.
– עוד לא היתה מצגת מעולם, שבה הדובר לא השתמש במשפט “לא נשאר לנו זמן ולכן…”.
-תמיד הגירסה שבה מצגת נוצרה תהיה גבוהה יותר מהגרסה שהמצגת מוצגת.
גם מחשב – על של נאס”א , השייך למחלקה הסודית ביותר ועובד תוך כדי כוח עיבוד השווה למחשבים בארצות הברית כולה, לא יוכל להציג מצגת שיש בה יותר מתשע תמונות.
-במהלך מצגת , תמיד המקרן יכבה לפני הזמן.
– תמיד זה שמדליק את המקרן עבור המצגת יהיה לא המציג, והוא תמיד יראה חכם מאין כמוהו ואצילי.
– מאז הופעת ענף ההיטק בציויליזציה האנושית, עוד לא קרה מצב שבו היתה מצגת ומישהו לא קם במהלכה לדבר בטלפון עם פרצוף ספק מתנצל ספק מתלוצץ.
– תמיד בסוף מצגת, כשהמציג ישאל :”יש שאלות” , זה שישאל ראשון יעלם לאחר תשעה ימי עבודה.

חוקי מצגת טובים

חוק א:

התגובות האינסטנקטיביות של עובד הייטק כאשר הוא רואה ומשתתף בקהל של מצגת הן:
1. לחפש באופן אובססיבי טעויות כתיב וגרפיקה שוליים לחלוטין , כאשר מובע פרץ של אושר עילאי בפני כל הקהל כאשר הם נמצאים.
2. מחקרים מראים שברגע שעיניו של עובד הייטק מבחינות בשקף הפתיחה של מצגת , מופרש “מלטונין” מהמוח , ומאותו רגע מתחיל תהליך כללי של הרדמות, הדומה לתהליך שעובר חולה אנוש בהרדמה כללית.

דרך התמודדות: יש לשים גרפיקה בכל מקום. אנשים אוהבים דברים קופצים וזזים. מצגת עם דברים זזים תמיד תתקבל בצהלה ובדיצה.

חוק ב:
מצגת מנוסחת היטב תמיד תגרום שרשרת של מקרים שיובילו בהכרח לקונפליקט. תמיד יהיה בקהל אדם אשר בנקודה מסויימת(שולית, לא חשובה בשום אופן, וקטנונית להחריד) יעיר ויציב את מציג המצגת באופן שלילי. יש להמנע מאירוע זה בחירוף נפש ובכל מחיר (ראה מאמר “יום הדין)

דרך התמודדות: המצגת תנוסח בצורה עמומה לחלוטין. יש לשלב במצגת ביטויים לועזיים ולשוות לה הדר ואופי המשתווה לתוכנית הגרעין של אירן, משמע כולם יודעים מה יש בחוץ, אבל לאף אחד באמת לא יצא להצית פנימה.

חוק ג:

עובד הייטק זקוק לקהל כאשר הוא מציג את המצגת שלו, כי זה עדיין לא מקובל לדבר לכיהת ריקה בטון של מורה ( לדבר למסך, לשאול אותו שאלות, ולקלל אותו זה כבר מקובל). לכן אין להעביר מצגת בבוקר בזמן שכולם לוגמים קפה באופן רקורסיבי.
לאחר ארוחת צהרים, היינו השעה היחידה בה עובד הייטק הממוצע מדבר עם אדם אחר על ידי שימוש במיתרי הקול ולא האצבעות, כולם מושבתים. כיוון שמהות המצגת היא להודיע קבל עם ועידה :,הנה אני עובד ואפילו יש לי מה להציג” אין טעם לעשות זאת מול קהל עבה כרס מנומנם בריח של חומוס וסושי. לכן אין להעביר את המצגת לאחר הפסקת הצהרים

דרך התמודדות: חודשים לפני מועד המצגת שוחח באופן אישי עם כל אחד מהמוזמנים , וודא שיתוך פעולה מוקדם מצידם (רעינות ניתן לקבל מהסרט “הסנדק 3” בסצינה העוסקת באיום בנשק חם)

רוצים להגיב לינשוף? הכנסו לפורום

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 + 4 =